31 Temmuz 2012 Salı

Genital bölge bitkisel siğil tedavisi

Vücudun Genital bölgesinde bulunan siğiller hem bulaşıcıdırlar hem de diğer bölgelere de kolaylıkla yayılırlar.Bu yüzden genital bölge siğili mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır.
Cinsel yollarla bulaşan Genital bölgedeki siğiller, hem erkeklerde hem de kadınlarda en sık rastlanan bir enfeksiyondur.
Tıbben çaresiz kalındığı genital siğil tedavisinde bugün genital bölge bitkisel siğil tedavisi uygulayan pekçok kişi bu hpv virüsünden yani genital bölge siğillerinden kurtulmuşlardır.
Genital siğiller erkeklerde peniste ve penis ucunda kadınlarda ise vajina çevresinde bazen vajina içinde bulunan bu siğiller makat çevresinede yayılabilirler.Genital bölge bitkisel siğil tedavisi ile ilgili daha önceden genital siğilin ne olduğu, genital siğil belirtileri, tedavisi, tedavi edilmediğinde ne gibi sorunlarla karşılaşılacağı ve merak edilen daha birçok soru ve Genital bölge bitkisel siğil tedavisi ile ilgili cevabı buradaki makalede yer almaktadır.İlgili aramalar;genital siğil ilacı, genital siğiller, genital siğil tadavisi, genital siğil bitkisel tadavisi, genital bölgede siğil bitkisel tedavisi, genital siğil bulaşıcımıdır, genital bölge siğilleri ilacı

28 Temmuz 2012 Cumartesi

Hpv den nasıl kurtulurum?

Bugün genel olarak bir araştırma yaptığımızda Hpv den nasıl kurtulurum sorusuna tıbbın çaresiz kaldığı aşikar..Genital siğil olarak bildiğimiz siğil,vücudun herhangi bir yerinde genelliklede cinsel bölgede çıkar ve bütün ilaçları denediği ve doktora gidip gerekli tedaviyi gördüğü halde siğilin yani hpv nin geçmediğini tecrübe ederek görürüz.


HPV cinsel yolla bulaşıyor. Genital kanserlerin oluşumunda etkili olduğu biliniyor. Dünyada cinsel yönden aktif erkek ve kadınların yüzde 30'unun HPV virüsünü taşıdığı düşünülüyor. Vajinal, anal ilişki veya herhangi bir cinsel temas sırasında hastalıklı kişiyle doğrudan temas yoluyla bulaşıyor.
Sinsi bir hastalık olan Hpv çoğunlukla semptomsuz seyrettiği için kadın ve erkeklerde gerçek görülme sıklığının bilinmesi güçleşiyor.
Peki Hpv den nasıl kurtulurum ve Hpv nin tedavisi nedir?
Endişelenmeyin hpv nin bir tedavisi var.Hpv den sonsuza kadar kurtulabilirsiniz.Bunun için Hpv nin tedavisi ile ilgili buradaki yazıda detaylı bilgiyi önceden vermiştik.Hpv den nasıl kurtulurum diyenler bu sorularının cevabı için bakabilirler.


İlgili aramalar; hpv den kurtuldum, hpv den kurtulan varmı, hpv den nasıl kurtulurum, hpv den kurtulanlar, hpv de bitkisel tedavi, hpv den kurtulmak mümkün mü?

21 Temmuz 2012 Cumartesi

Eldeki siğil nasıl geçer?

Eldeki siğillerin nasıl geçeceği hakkında önceden de bilgi vermiştik.Malesef ne yapsakda bu siğiller bir kere geldimi eldeki siğiller nasıl geçer diye araştırma yapsakta soru sorsakta herhangi bir eyleme geçmedikten sonra bir sonuca ulaşamayız.Bu eldeki siğilleri en etkili tedavisi acısız ağrısız doğal bitkisel olan yöntemdir.
Çünkü dondurma,yakma ve lazer tedavisi ile siğil yeniden çıkıyor ve bu yöntemle yapılan tedavide iz kalabiliyor.
Bizim eldeki siğil nasıl geçer sorunuza cevabımızı buradaki yazımızda verdiğimiz için sözü fazla uzatmadan eldeki siğillere çözüm için bu yazıdan detaylı bilgiyi edinebilirsin.


İlgili aramalar;siğil neden çıkar,siğil nasıl geçer,eldeki siğiller nasıl geçer,siğil ilacı,siğiller nasıl geçer,siğil için dua,siğili geçiren dua,siğilin en etkili tedavisi,siğil bitkisel tedavisi,ellerde siğil,siğile kesin çözüm

20 Temmuz 2012 Cuma

Hpv Tedavisi


Genital Siğil Ve HPV Tedavisi 
                                   hpv nin belirtileri nelerdir mutlaka izleyin! | izlesene.com

Bugün görüyoruzki HPV' nin tedavisi için diğer enfeksiyonlarda olduğu gibi ağızdan alınan bir ilaç krem veya aşı gibi kesin bir tedavisi bugün için bulunmuyor bunu doktorunuzada sorabilirsiniz.

Hpv Virüsü bağışıklık sistemi ile doğru orantılı olduğundan bir kez vücuda girdiği zaman bağışıklık sisteminin gücüne ve virüsün etki gücüne göre yıllarca bazı bilgilere göre virüs tipine bağlı olmak üzere 6-8 yıl hatta ömür boyu vücutta sinsi bir şekilde kalır Bununla birlikte ortaya çıkardığı oluşumlar yani siğiller (kondilom) mutlaka zaman kaybetmeden tedavi edilmelidir.

Buradaki amaç tedavi ile hpv virüsün hızla yayılmasını ve bulaşmasını engelleyerek bu virüsün oluşturmuş olduğu siğilleri yok edilip cinsel organın sağlıklı ve hijyenik duruma getirilmesidir.

Hpv tedavisi için bir hehime başvurmak en doğru olanıdır fakat bu hpv nin kesin bir tedavisi olmadığı için pekçok kişi bitkisel yollara başvurarak bu Hpv den yani siğillerden kurtulmuşlardır.
Hpv bitkisel tedavisi için buradaki yazıdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Genital siğil bitkisel tedavisiİlgili aramalar;hpv kurtulmak, genital siğiller için bitkisel çözüm, genital siğil bitkisel tedavi, hpv tedavisi bitkisel, hpv de bitkisel tedavi, hpv bitkisel çözüm, hpv den kurtulmak, hpv kesin çözüm, hpv bitkisel tedavisi, hpv virüsüne bitkisel çözüm, hpv enfeksiyonu tedavisi, hpv bitkisel tedavi, hpv den kurtuldum, hpv ye bitkisel çözüm, hpv ye kesin çözüm,

19 Temmuz 2012 Perşembe

Human papilloma virus nedir?

Human papilloma virus
Bu yazıyı okuduğunuza göre büyük bir ihtimalle sizde hpv virüsü yani bunun açılımı human papilloma virus bulunuyor veya bu Human papilloma virus  nedir?diye bilgi edinmek te istiyor olabilirsiniz.
Şayet Human papilloma virus  taşıyorsanız ki buna siğilde diyebiliriz. Bu virüsün bulunduğu bölgeye göre  farklılık gösterebilir.

Bu Human papilloma virusün 100 e yakın çeşidi var.Mesela bunların bir kısmı ellerde ve ayaklarda oluşur.Bazıları ise genital bölge diye adlandırılan cinsel organlarda veya çevresinse görülür.
Genital bölgede bulunan Human papilloma virus genellikle cinsel yolla bulaşır yani buna bütün cinsel aktiviteleri dahil edebiliriz.

Erkeklerde oluşan  Human papilloma virus erkekte penis ucunda ve çevresinde bulunurken kadınlarda rahim ağzında ve vajina ile makat bölgesi arasında görülür.

Bundan daha önemliside Human papilloma virusün eğer zamanında dedavi edilmesse erkeklerde penis kanserine,kadınlarda ise rahim ağzı kanserine neden olur.
Erkekte hpv tedavisi için buradaki yazıda detaylı bilgiyi önceden vermiştik penisteki siğillere çözüm arayanlar buradan bilgi edinebilirler.

Hpv virüsü ve hpv tedavisi içinde daha önce buradaki yazımdada bilgi verdiğimizden dolayı sözü fazla uzatmadan şayet Human papilloma virus  yani hpv taşıyorsanız bir an önce hpv kesin tedavi yöntemi olan hpv bitkisel tedavi sine bakın.

18 Temmuz 2012 Çarşamba

Erkeklerde Hpv Tedavisi

Bu yazımızda sizlere; erkeklerde hpv tedavisi,hpv bitkisel tedavi, hpv nedir ve hpv tedavisi ile ilgili önemli bilgilerden bahsedeceğiz.
HPV virüsü yani siğil, insanlarda enfeksiyona neden olan bir tür virüstür. HPV virüsünün 100 civarında da çeşidi bulunur.

Bu Hpv nin bazıları elde ve ayaklardaki siğillere neden olurken, bazıları ise cinsel bölgede erkeklerde penis ucu ve çevresinde ortaya çıkan genital siğillere ya da başka bir adıyla kondiloma yol açarlar.
HPV'nin yaklaşık 20 türü genital cinsel bölgede enfeksiyonlara neden olmaktadır.

Erkeklerde Hpv tedavisi ve önemi

HPV erkeklerde genital siğillere yol açarak erken tedavi edilmesse erkeklerde penis kanserine neden olabilmesidir.Erkeklerde Hpv penis ucunda ya da çevresinde görülür.

HPV virüsü her türlü cinsel ilişki ve ciltten cilde temas yolu ile de kolaylıkla bulaşabildiğinden cinsel yönden aktif olan kadın ya da erkek herkes HPV enfeksiyonları açısından risk altındadır.

Yaşamının herhangi bir döneminde birden fazla partneri olanlar ve partneri daha önceden birden fazla kişiyle ilişkide bulunmuş kişiler ayrıca cinsel yaşantısı erken yaşta başlayanlarda Hpv virüsü açısından her zaman risk altındadır.


Erkeklerde Hpv Tedavisi
Erkeklerde hpv tedavisi ilk öncelikle bağışıklık sistemi ile doğrudan orantılıdır.
Malesef Tıpta HPV'ninkesin bir tedavisi yoktur.
Burada en önemli faktör kişinin bağışıklık sistemi ile ilgili olduğu için hpv nin en etkili tedavisi hpv bitkisel tedavi yöntemidir.
Hpv bitkisel tedavisi için detaylı bilgiyi buradaki yazıda bulabilirsiniz.


16 Temmuz 2012 Pazartesi

HPV nedir?

Site istatiklerimizi konntrol ederken çoğu ziyaretçilerimizin Hpv nedir? ve Hpv tedavisi ve Hpv virüsü ile ilgili bir aramalar yaptığını tesbit ettiğimizden dolayı bizde araştırma yaparak sizleri bu konu hakkında bilgilendirmek istedik.İşte HPV ile ilgili uzmanından bilgiler;
HPV nedir?
HPV Human papilloma virus veya kısa adı ile HPV enfeksiyonu son zamanlarda toplumda giderek daha fazla duyulmaya başlayan bir enfeksiyon hastalığıdır. Bunun nedeni enfeksiyonun görülme sıklığındaki artışın yanısıra kadınlarımızın yıllık smear kontrollerini daha düzenli yaptırmaları ve bu sayede var olan hastalıkların saptanabilmesdir.

HPV virüsü insanlarda enfeksiyona neden olan bir tür virüstür ve HPV'nin 100 civarında da türü vardır. Bunlardan bazıları elde ve ayaklarda siğillere neden olurken, bazıları cinsel bölgede ortaya çıkan genital siğillere ya da başka bir adıyla kondiloma yol açarlar. Bazı türleri ise kadınlarda rahim ağzındaki hücrelerde ileride kansere dönüşebilecek değişimlere neden olabilirler. HPV'nin yaklaşık 20 türü genital enfeksiyonlara neden olmaktadır.

HPV nasıl bulaşır?
HPV cinsel yolla bulaşan hastalıklardan hatta en sık karşılaşılanlardan birisidir. Genital bölgeyi enfekte eden HPV'ler temas yolu ile kolayca yayılırlar. HPV'nin bir kişiden diğerine bulaşması için mutlaka tam bir ilişki olması gerekmez. Enfekte olan cilt bölgelerinin birbiri ile teması ile de hastalık bulaşabilir.

Virüsün kuluçka süresi değişkendir. Bulaşma olduktan sonra bulgular bazen birkaç ay bazen de birkaç yıl sonra ortaya çıkabilir. Hatta bazen virüs yıllarca hiçbir bulgu vermeden vücutta kalabilir.

Aktif genital lezyonların varlığında bulaşıcılık en yüksektir. Siğiller ortaya çıkıp tedavi edildikten sonra yeniden siğil çıkmadan geçen dönem ne kadar uzunsa bulaştırıcılık da o oranda azalmaktadır.

HPV'nin önemi nedir?
HPV kadınlarda ve erkeklerde genital siğillere yol açabilir ancak bundan çok daha önemlisi kadınlarda rahim ağzı kanserine erkeklerde de penis kanserine neden olabilmesidir. Rahim ağzı kanseri tanısı konmuş kadınların %95'inde HPV saptanmaktadır.

HPV Tipleri
Human Papilloma viruslerin bugune kadar DNA incelemeleri ile tanımlanmış 100'den fazla türü vardır ve bunlar sayılar ile tanımlanır. Bu HPV türlerinin bazıları normal cilt siğillerine neden olurken bir kısmı sadece cinsel ilişki yolu ile bulaşır ve kondilom adı verilen genital siğiller ile rahim ağzı kanserine neden olan değişimlere yol açabilirler.

Çoğu zaman genital siğile neden olan HPV tipleri rahim ağzında değişime neden olmazlar benzer şekilde rahim ağzı kanserine yol açabilen türler de siğile nedne olmazlar.

HPV tipleri rahim ağzı kanserine neden olmaları açısından değişik risk gruplarında bulunurlar. Temel olarak siğile neden olan türler rahim ağzı kanseri açısından düşük rük grubundadırlar.

Rahim ağzı kanseri riski açısından HPV tiplerinin gruplandırılması şu şekildedir

En yüksek riskliler: Tip 16, 18, 31, 45
Yüksek riskliler Tip 33, 35, 39, 51, 52, 56, 58, 59
Muhtemel yüksek riskliler 26, 53, 66, 68, 73, 82
HPV ne sıklıkta görülür?
Amerika Birleşik Devletlerinde her yıl 5.5 milyon yeni HPV olgusu ortaya çıktığı ve genel toplumda 20 milyondan fazla insanın bu hastalığı taşıdığı tahmin edilmektedir. Öte yandan cinsel yönden aktif olan kişilerin yaklaşık yarısının yşamlarının herhangi bir döneminde HPV'ye yakalanacakları öngörülmektedir. Hastalığın bu derece sık görülmesine karşılık toplum bilinci henüz oturmuş değildir. ABD'de yapılan bir ankette toplumun %76'sının böyle bir hastalıktan haberdar olmadığı ortaya konmuştur. HPV ve rahim ağzı kanseri arasındaki bağlantının nispeten yakın bir geçmişte ortaya konmuş olması nedeni ile sağlık çalışanları ve doktorlar arasında da HPV tam olarak bilinmemektedir. Amerikan Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinin (CDC) 1999 yılında yaptığı bir araştırma sağlık çalışanları ve doktorların önemli bir bölümünün HPV'nin kanser ile olan ilişkisi ve tedavi yöntemleri hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığı gerçeğini gözler önüne sermiştir.

Ülkemizde ise ne yazık ki HPV'nin görülme sıklığı ile ilgili geniş bir araştırma ve istatistik yoktur. Ancak kişisel gözlemlerimiz bu hastalığın ülkemizde de giderek artan sıklıkta karşımıza çıktığı yönündedir.

Bulgular
HPV ile temas ve bulaşma olduktan sonra mutlaka hastalık ortaya çıkmaz. Aslında çoğu kişide HPV vücudun kendi savunma sistemi tarafından etkisiz hale getirilir. Bir başka olasılık da virusu alan kişide uzun süre hiçbir belirti ortaya çıkmamasıdır. Kişi yıllarca hatta bazen ömrü boyunca hiçbir yakınma ortaya çıkmadan yaşayabilir. Ancak bu durum hastalığı yaymasına engel değildir ve ilişkide bulunduğu kişilere hastalığı bulaştırabilir. Bu durum latent ya da sessiz enfeksiyon olarak adlandırılır.

HPV'nin en sık neden olduğu belirti genital bölgede görülen siğillerdir. Ciltten hafif kabarık, yumuşak olan bu siğiler cinsel bölgeyi oluşturan deride, vajina ile makat arasında, anüs etrafında, bacakların iç kısmında, penis ucunda ya da çevresinde görülebilir. Anal ya da oral seks sonrasında ağız içi ve makat içinde de siğiller ortaya çıkabilir. Bazı durumlarda vajina içinde ve rahim ağzı üzerinde de siğiller olabilir.

HPV enfeksiyonaları virüsün türüne bağlı olarak rahim ağzını oluşturan hücrelerde displazi adı verilen bazı değişimlere neden olabilirler. Düşük riskli tipteki virüsler genelde PAP smearda ortaya çıkan CIN ve SIL gibi değişimlere neden olurlarken yüksek riskli tipler uzun dönemde rahim ağzı kanserine neden olabilirler.

Yapılan araştırmalar rahim ağzında HPV'ye bağlı değişim saptanan hastaların %90'ına yakınında 2 yıl içinde belirtilerin ortadan kalktığını ve HPV'nin takip eden smear testlerinde saptanamadığını ortaya koymuştur. Kalıcı enfeksiyon ise serviks yani rahim ağzı kanseri açısından en önemli risk faktörünü oluşturur.

Rahim ağzı kanseri tüm dünyada kadınlarda görülen kanserler arasında 2. sırada yer alır ve öldürücü bir kanserdir. Buna karşın kanser türleri arasında önlenebilir olması açısından ayrı bir öneme sahiptir. Serviks kanserini önlemenin tek ve en basit yolu düzenli aralıklarla yapılan smear testleridir. Smear testinde CIN ya da SIL olarak tanımlanan anormallikler saptandığında biopsi yapılarak tanı kesinleştirilir. Daha sonra hastalığının derecesine göre rahim ağzındaki değişime uğramış bölge LEEP ya da konizasyon adı verilen basit ameliyatlar ile çıkartılır ve daha sonra düzenli kontrollere başlanır. CIN ya da SIL'in ileri evre olması durumunda eğer kişi ailesini tamamlamış ve başka çocuk istemiyorsa ya da 40'lı yaşar civarındaysa rahimin alınması da bir diğer tedavi alternatifidir.

HPV tanısı nasıl konur
Genital siğillerin görülmesi hem erkekte hem de kadında HPV tanısını koydurur. HPV'nin neden olduğu rahim ağzındaki değişimler ise rutin yapılan PAP smear testlerinde saptanır.

PAP smear testleri zaman zaman hatalı sonuç verebilir ancak son yıllarda kullanılmaya başlanan ve bizim de tercih ettğimiz ince yayma tekniğinde hata payı en aza indirilmektedir.

PAP smearda HPV'ye bağlı olduğu düşünülen değişimler saptandığında aynı materyal içinde HPV'ye ait DNA incelemeleri yapılarak HPV varlığı ve hangi tip HPV bulunduğu saptanabilir. Örneğin rahim ağzı kanserlerinin %50'sinde HPV tip 16 saptanmaktadır. DNA tiplemesinde HPV tip 16 bulunduğunda bu kadında ömür boyu çok yakın takipler yapılması yararlı olurken düşük risk grubunda bir tip saptandığında kontrollerin arası daha seyrek planlanabilir.

Erkeklerde ise belirti vermeyen HPV'nin saptanması ne yazik ki mümkün değildir. Erkeklerdeki sessiz enfeksiyonu saptayabilecek bir test yoktur.

HPV kan dolaşımına geçmediğinden ne erkeklerde ne de kadınlarda kanda bu virüsü saptamak mümkün değildir.

Tedavi
HPV'ninkesin bir tedavisi yoktur. Klasik bilgi Virüs birkez vücuda girdiğinde ömür boyu burada kalır şeklindeyken günümüzde yapılan DNA incelemeleri viruse ait genetik materyalin 6-24 ay içinde vücuttan tamamen atılabildiğini ortaya koymaktadır. Ancak hangi kişilerde virusun kaldığı hangilerinde ise atıldığı belli değildir. Burada en önemli faktör kişinin bağışıklık sistemi gibi görünmektedir Virüsün ortaya çıkardığı patolojiler ise tedavi edilebilir.

Genital siğil varlığında bunlar yakılarak ya da dondurularak tedavi edilirler. Çok büyük boyuttaki siğillerin ise cerrahi olarak çıkartılması gerekebilir. Az sayıdaki küçük siğiller ise bölgesel olarak uygulanan kremler yardımı ile yok edilebilir. Siğillerin tedavi edilmesi bir daha çıkmayacağı anlamına gelmez. Yeniden ortaya çıktıklarında tekrar tedavi edilmeleri gerekir.

Bazı kişilerde siğil ortaya çıkıp tedavi edildikten sonra bir daha ömrü boyunca yeni siğil çıkmaz. Bazı kişilerde ise sık aralıklarla siğiller çıkar. Kişiler arasında bu derece fark olmasının nedeni büyük olasılıkla bağışıklık sistemleri arasındaki farklılıktır.

Smear testinde saptanan ve biopsi ile kesinleşmiş displazi varlığında ise hastalığın şiddeti, hastanın yaşına göre LEEP, konizasyon ya da rahimin alınması gibi tedaviler uygulanabilir. Çoğu zaman hafif displazi varlığında LEEP tedavi için yeterli olmaktadır. LEEP sonrası doğurganlıkta bir değişiklik ortaya çıkmamaktadır.

Korunma
HPV virüsü oral ve anal seks de dahil olmak üzere her türlü cinsel ilişki ve ciltten cilde temas yolu ile de kolaylıkla bulaşabildiğinden cinsel yönden aktif olan kadın ya da erkek herkes HPV enfeksiyonları açısından risk altındadır. Ancak bazı kişilerde risk daha yüksektir. Bunlar:

Yaşamının herhangi bir döneminde birden fazla partneri olanlar.
Partneri daha önceden birden fazla kişiyle ilişkide bulunmuş kişiler
Cinsel yaşantısı erken yaşta başlayanlar
Kendisinde ya da partnerinde halen ya da daha önceden başka türde cinsel yolla bulaşan hastalık öyküsü olanlar
HPV ve diğer cinsel yolla bulaşan hastalıklar çoğu zaman bir arada bulunurlar. Bu nedenle başka bir cinsel yolla bulaşan hastalık varlığında beraberinde HPV'de bulunabileceği akıldan çıkartılmamalıdır.

Kondom yani prezervatif AIDS'de dahil olmak üzere diğer cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı tam bir koruma sağlamasına rağmen HPV'ye karşı her zaman böyle bir koruma sağlamaz. Çünkü enfeksiyon prezervatifin kapladığı alan dışında da bulunabilir ve ciltten cilde temas ile bulaşabilir.

Son zamanlarda HPV'ye yönelik aşı geliştirilmesi konusunda oldukça yol alınmıştır. Halen deney aşamasında oln HPV tip 16 aşı ile ilgili çalışmalar oldukça umut vericidir. Ancak günümüzde kullanılabilen bir aşı ne yazik ki şu an için piyasada yoktur.

HPV'den korunmanın en etkili yolu riskli kişiler ile birlikte olmamaktır.

Herhangi bir kadında rahim ağzı hücelerinde değişim saptanması ya da genital siğil olması kanser gelişeceği anlamına gelmez. Aslında genital siğile neden olan HPV türlerinin rahim ağzında değişime ya da kansere neden olması son derece nadirdir. Rahim ağzı kanserlerinin yarısından sorumlu olduğu bilinen HPV tip 16 varlığı bile mutlaka kanser gelişeceği anlamına gelmez. Sadece artmış risk söz konusudur ve yakın takip gereklidir. Rahim ağzı kanseri tanısı konmuş kadınların %95'inin son 5 yıl içinde smear testi yaptırmamış olmaları bu tarama testinin ne derece önemli olduğunu ortaya koymak bakımından çarpıcıdır.

Amerikan Kanser Cemiyetinin 2001 yılında yayınladığı rehbere göre her kadın cinsel yaşantısı başladıktan sonra ilk üç yıl içinde ilk smear testini mutlaka yaptırmalıdır.

HPV enfeksiyonu taşıyan bir kişiyle ilişkide bulunmak da mutlaka o kişide de enfeksiyon ortaya çıkacak anlamına gelmez. Burada kişinin bağışıklık sistemi çok büyük önem taşır. Kişiler arası farklılıklar nedeni ile bazı kişilerde bağışıklık sistemi virüsle mücadele edebilir ve ortadan kaldırabilir. Ancak yapılan araştırmalar aktif enfeksiyonu olan bir kişi ile ilişkiye girenlerin %60'ında ilk 3 ay içinde enfeksiyon bulgularının ortaya çıktığını ortaya koymaktadır.

HPV ve diğer kanser türleri
Özellikle bazı yüksek riskli HPV türleri anüs, penis, vajina ve kadında vulva (dış genital bölge) kanserleri ile ilişkili olabilmektedir. Ancak nadir görülen bu kanserlerin tek nedeni HPV değildir.
Kaynak;http://www.mumcu.com/html/article.php?sid=429
"Bu yazı Dr. Alper Mumcu'dan (www.mumcu.com) alınmıştır" 14 Temmuz 2012 Cumartesi

Siğil Duası ile Siğil Tedavisi

Şu bir gerçek ki her zaman söylendiği gibi herşeyin başı sağlık.Ne demişler olmaya devlet cihanda bir nefes sıhat gibi'
Siğillerde bizim bu sıhhatimizi bozan hatta psikolojimizi alt üst eden oluşumlar olarak malesef hayatımızn bi döneminde karşımıza çıkıyor.Ama napalım başa gelen çekilir demişler ve ayrıca derdi veren Allah dermanınıda hiç şüphesiz ki verir yeterki biz aramasını bilelim.


Bunun içinde elbetteki dua şart.Yani vücüdumuzun herhangi bi yerinde siğil çıktıysa siğil için dua ve siğil duası etmek gerekir.Çünkü yer gök dua ile demişler.
Yalnız şu varki sadece siğil duası değil her an her zaman dua etmemiz gerekli diye düşünüyorum.Yani başımıza herhangi bir olay gelmese bile normal hayatımızda bile dua haytımızın bir parçası olmalı.


Gelelim siğil duası ile siğil tedavisine; Siğil için özel bir dua varmı bilmiyorum fakat bence siğil için bile dua aramak yerine yaratıcımıza içtenlikle yalvararak dua ettiğimiz zaman zaten O bizim neremizde ne dert var en iyi bilen yaratıcımız bizim içten yalvarmamızı kulak ardı etmez diye düşünüyorum.
Çünkü bir yerde okumuştum siz isteyin bende vereyim diye buyurmuş yaratıcımız.Evet biz siğil için duayı daha doğrusu şifayı O ndan isteyeceğiz.Fakat bunun yanındada O nun yarattığı sebeblerede yapışmalıyız.


Pek çoğuna ot dediğimiz birçok şifa kaynağı bitkiler yaratmış ve bunlarıda bizim istifade etmemiz için bizlere sunmuş.
Bu yüzden şifayı aramayıda bize bırakmış.
Siğillerden kurtulmak içinde siğil için dua ederken siğil duası ile beraber bu şifalı bitkileride gözönünde bulundurun derim.Geçmiş olsun...


13 Temmuz 2012 Cuma

Siğil Tadavisi


Siğil tedavisi için bedenindeki siğillere aldırış etmeyen insanlar beni hep hayrete düşürmüştür.Özellikle çocuklarının ellerinde yüzlerinde çıkan siğillere duyarsız kalan anne ve babalar bu siğiller için önlem alınmazsa ne derece tehlikeli boyutlara varacağından haberleri yok sanırım.
Çünkü çağın vebası haline gelen HPV virüsü çok hızlı bir şekilde yayılmakta ve maalesef yeterli derecede de neden oluştuğu bilinmemekte.

Tıpta yapılan araştırmalarda yeterli olmayıp siğil tedavisi için kesin sonuca ulaşılamamaktadır. Dünyada  ve özellikle ülkemizde çok yaygın olan siğiller birçok kesim tarafından fark edilememektedir.
HPV virüsü taşıyan kişilerde bazen siyah bazen kırmızı bazen de ten renginde çok küçük fark edilemeyen siğillerle başlamaktadır.

Siğil Erkek ve dişi virüs diye ikiye ayrılırlar ve 100 e yakın çeşidi bulunmaktadır.
Siğil çok eskiden olduğu gibi şimdiki günümüz insanını da rahatsız eden pek çok tıpta bile neden ve nasıl olduğu açıklanamayan derinin üst yüzeyinde, Human Papilloma virüs (HPV) diye adlandırılan virüsün enfeksiyonu sonucu aşırı gelişimi ile karakterli kanser olmayan kabarık yüzeyi pürtüklü yada düz estetik görünümü bozan ciltteki istenmeyen oluşumlardır.

Siğil çoğunlukla cilt renginde olup şekilleri bulundukları bölgeye göre değişir.Siğilin pek çok tipi vardır en sık olarak genellikle parmaklarda tırnakların kenarında el sırtı derisinde görülürler. Bazen siğilin yüzeyinde kan damarlarının travma nedeni ile kanaması sonucu siyah noktacıklar da bulunur.

Siğil en fazla çocuklarda ve gençlerde görülmekle beraber kişisel bir genetik yatkınlık dolayısı ilede siğil oluşabiliyor.Siğiller, özellikle ortak kullanım alanları ve eşya aracılığıylada bulaşabilir.

Siğil tedavisi
Siğil,çocuklarda birkaç ay veya birkaç yılda kendiliğindende geçebilir fakat ağrılı olan ve hızla yayılan siğiller tedavi edilmelidir. Büyüklerde siğiller çocuklardaki gibi kolay iyileşmez bu nedenle mutlaka tedavi edilmelidir

Siğil çeşitli siğil ilacı ile tedavi edilebildiği gibi, dondurarak, cerrahi müdahele yada lazer ile tedavi edilebilir.Siğil ilacı ile siğil tedavisi hem uzun sürer hemde ilaçları kullanmak rahatsızlık verebilir.Ayrıca siğilin pek çok tedavi şekli vardır fakat ağızdan alınan bir ilaçla veya bir iğneyle kolayca tedavisi şu an için maalesef söz konusu değildir.

Siğil tedavisi için öncelikle bir doktora başvurmamız en doğru olanıdır fakat siğil oluşumuna sebep olan HPV virüsü için kesin bir tedavi bulunmadığı için  siğillerini birkaç günde doğal yöntemlerde tedavi etmeyi başaran onlarca insana rastlamış ya da hikayelerini onları tanıyanlardan dinlemişsinizdir.

Pek çok kişi bu sayede doğal yöntemlere başvurur.Bu noktada yanılgı İse her doğal yöntemın her siğili iyıleştıreceği kanısıdır.
Siğillerin tedavisinden doğal yöntemlerin seçiminde mutlaka bilimsel bilgılere göre siğil çeşidi saptanmalıdır.
Bu şekilde uygulanan doğal tedavi yönteminin başarılı olma ihtimali oldukça yüksektir.
Siğillerin yüzeysel olan tedavisinden sonra da tekrar ortaya çıkma ıhtımalı devam ettiği için bu ihtimali en asgari düzeye indirmek içınde alabileceğimız pekçok önlem vardır.Bular yaşam düzenimize ve beslenme alışkanlığımıza kadar yaşantımızı düzene sokacak ve bağışıklık sistemini düzenleyen önlemler olacaktır.

Siğilin tedavisinde doğal yöntemler ve bağışıklık sitemıne güç katan ıpuçlarının yer aldığı “Siğillere son” kitabı ve yanında hediye olarak verilen “bağışıklık sisteminızı güçlendırın” kıtaplarında denenerek etkısını göstermış doğal siğil tedavi yöntemlerı siğillerin tıplerıne göre ayrılmış ve her kesım içın anlaşılır bır dille büyük emeklerle açıklanmış. Siğil tedavisi için yanlış yöntemlerle vakıt harcamadan önce bu kitabı ıncelemenızde yarar var. Kitap yazarının hikayesiyle beraber, kullanıcı yorumlarına ve  Siğillere son kitabı''na buradan ulaşın.
11 Temmuz 2012 Çarşamba

Bitkisel siğil tedavisi


Bu yazımızda, siğillerin bitkisel tedavisi yöntemleri nelerdir? ve bitkisel siğil tedavisi nasıl yapılmalı? konularındaki detaylı bilgileri bulabilirsiniz.
Siğil nedir?
Siğil deride çok sık görülen virüs kaynaklı bir enfeksiyon olmakla beraber vücudumuzun her yerinde ortaya çıkabilirler.Siğiller zararsız gibi görünse de zamanında tedavi edilmediğinde kanser dahil pek çok ciddi hastalığa sebep olabilmektedir.
Özellikle genital bölgedeki siğillerde bu tür riskler daha fazla olduğu için siğilleri oluşur oluşmaz tedavi etmek gereklidir.
Bitkisel siğil tedavisi
Siğillerin tedavisinde  dondurma, yakma ve cerrahi müdehale yöntemleri çok acılı olabilmekte ve iz bırakmaktadır.Nitekim dondurma ( kriyoterapi ), yakma ( lazer ), cerrahi müdehale gibi yöntemlerde siğillerin tekrarlama oranı çok yüksektir. Bu tür maliyetli ve yan etkileri olan tedaviler herkes için uygun değildir ve bu metodlardan elde edilen başarı oldukça sınırlıdır ve siğillerin tekrarlamasını malesef ki engelleyemez.
Bunun için pekçok kişi siğillerin tedavisi için bitkisel yollara başvurarak siğillerinden sonsuzadek kurtulabiliyor. 
Bitkisel siğil tedavisi
Siğillerin bitkisel tedavisinde pek çok metod denenmektedir. İncir ağacının sütünün kullanılması, sütleğen bitkisinin benzer şekilde kullanımı, sarımsak kürü, soğan kürü, söğüt yaprağı kürü gibi pek çok bitkisel metod mevcuttur ve kullanılmaktadır.

Bitkisel siğil tedavisi için, onlardan çok kısa sürede kurtulmanızı sağlayacak etkili bir yönteme ve siğillerin tekrarlamasını engelleyecek mükemmel bir bağışıklık sistemi güçlendirme programına ihtiyacınız vardır.
Bağışıklık sistemini güçlendirme programı günlük almanız gereken birkaç ekstra gıda ve bazı beslenme önerileri içerir. Hayat tarzınızla ve bedeninizle ilgili harika ipuçları verir ve sizi yepyeni biri yapar.

Unutulmaması gereken bir nokta ise her siğilin tedavisi aynı değildir. Aynı bitkisel tedaviyi her siğil tipine uygulamanız oldukça tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Siğillere bitkisel tedavi yöntemleri uygulayacaksanız mutlaka bir uzmandan bu konuda destek almanız gereklidir.
Bunun için siğillerle mücadele için hazırlanmış olan, siğillerden 5 gün gibi bir sürede kurtulmanızı sağlayacak, Siğillere Son kitabını da incelemeniz siğillerden kurtulmanıza ilk adım demektir.
Yanında bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için gerekli harika bir kaynak da içeren toplam 62 sayfalık kitapları okumanız sizi bu konuda daha bilinçli hale getirecek ve kaybolan siğillerin tekrar nufüz etmesini engelleyecektir.Siğillere son kitabı bitkisel tedavisi için detaylı bilgiyi buradaki yazımızda bulabilirsiniz.

10 Temmuz 2012 Salı

Siğillerden nasıl kurtulurum?Siğillerden nasıl kurtulurum?
Pekçok kişi siğillerden nasıl kurtulurum,siğillerin tedavisi nedir?gibi birçok arama yaparak siğillerin tedavisi ile ilgili şifa aramaktadır.
Siğil en çok çocuklarda ve gençlerde görülen bir hastalık olmakla beraber kişisel bir genetik yatkınlık dolayısı ilede siğil oluşabiliyor.Siğiller, özellikle ortak kullanım alanları ve eşya aracılığıylada bulaşabiliyor. 
Bedenimizde bulunan deri kabartıları olarak bilinen ve bulundukları bölgede görünümü bozan, ayrıca dokunulduğunda kabalaşma hissi uyandıran ve  rahatsızlık veren siğiller, rahatlıkla çevremize yayılabiliyor. 
Genel olarak halk arasında “siğil” olarak bilinen ve tıp ta ise “verruka vulgaris” olarak adlandırılan hastalık, derinin üst tabakasına ve mukozalara yerleşen HPV (human papilloma virüs) enfeksiyonuna bağlı olarak beliriyor.
Kişilerin yaklaşık yüzde 10’unda görülülen siğiller, çocuklarda ve gençlerde daha sık ortaya çıkıyor. Lezyonların görüntüsü vucudun yerleştiği bölgelere ve virüsün tipine bağlı olarak değişiyor.

Özellikle tırnak yeme alışkanlığı olanlar kişilerde tırnak etrafına yayılım bazen dilde rastlanabilmektedir. Bilhassa eldeki siğillere dikat etmekte fayda var. Elinde siğil bulunan anneler çocuklarında alt temizleme esnasında bulaşma ile makat ve genital bölgede siğillerin bulaşmasına neden olabileceklerini unutmamalıdırlar.

Siğillerin belirtileri, tanısı,teşhisi kadar tedavisi de önemlidir. Öncelikle bu konuda doğru teşhis konulmalı sonra uygun tedavi yöntemi ile tedavi edilmesi gerekir.
Siğiller nasıl tedavi edilir?
Siğillerin tedavisinde dondurma,yakma,cerrahi yöntemin yanı sıra bitkisel tedavi yöntemleri de kullanılmaktadır.

Siğillerin tedavisinde ilk önce bir hekime başvurmamız en doğru olanıdır ancak malesef  siğillere sebep olan HPV virüsü için kesin bir tedavi bulunmadığından dolayı pekçok kişi siğiller için bitkisel doğal tedavi yöntemi uygulayarak siğillerinden sonsuza kadar kurtulabilmektedir.
Bu bitkisel doğal tedavi yönteminin anlatıldığı Siğillere Son kitabında en etkili denenmiş doğal tedavi yöntemleri siğil türlerine göre ayrılmış ve anlaşılır bir dille açıklanmış. 
Siğillerin doğal tedavilerinin ve bağışıklık sistemini güçlendiren ipuçlarının yeraldığı Siğillere Son Kitabı ile ilgili detaylı bilgiyi buradan inceleyebilirsiniz.


9 Temmuz 2012 Pazartesi

El siğilleri tedavisi

El siğili
El siğilleri tedavisi 
El siğilleri genelde el parmakları, tırnak çevresi ve el üzerinde gelişme gösterirler ve çoğunlukla derinin tahrip olduğu alanlarda örneğin tırnak yeme ve tırnak etlerini koparma alanlarında gelişir.

El siğilleri tedavi edilmeli midir?
Genelde çocuklardaki el siğiller tedavi edilmeden de aylar veya yıllar içerisinde kendiliğinden iyileşebilir. Fakat yinede siğiller ağrılı , hızla çoğalma gösteriyorsa ve bothersome ise tedavi edilmeleri gerekir. Erişkinlerde çocuklardaki gibi hızlı ve kolayca yok olma söz konusu olmadığından bir an önce tedavi edilmelidir.
Bazen eski bir siğil gider gitmez bir yenisi çıkar çünkü  tedaviden once eski siğilden etrafa  virüsler sıçramıştır. Bu anne siğilin bebek siğil doğurmasına benzetilebilir. Bunu engellemenin en iyi yolu virus dağılmadan siğilleri hemen tedavi etmektir.
El siğilleri nasıl geçer?
El siğillerimizle mücadele ederken ilk öncebir hekime başvurmamız en doğru olanıdır ancak malesef ki siğillere sebep olan HPV virüsü için kesin bir tedavi bulunmamaktadır. Bu yüzden pekçok kişi eldeki siğiller için doğal tedavi yöntemlerine başvurur
Eldeki siğiller ve el siğillerinin  tedavisi ile ilgili detaylı bilgiyi buradaki yazıdan inceleyebilirsiniz.


İlgili aramalar;siğil duası, hpv virüsü, siğillerden kurtulma, yakma,genital siğiller, cinsel siğil, yüzdeki, eldeki, siğil tedavisi, siğillerin, bitkisel tedavisi, ayaktaki siğil

5 Temmuz 2012 Perşembe

El ve Ayak siğillerinin tedavisi


El ayak siğilleri tedavisi

El siğili ve ayak siğillerinden nasıl kurtulabiliriz ?
El ve Ayak siğilleri tedavisi ile mücadele ederken öncelikle bir hekime başvurmamız en doğru olan yöntemdir. Fakat malesef ki el ve ayak siğillerine sebep olan HPV virüsü için kesin bir tedavi bulunmamaktadır.

Bir diğer taraftan ise el siğili ve ayak siğillerini birkaç günde doğal yöntemlerde tedavi etmeyi başaran pekçok insana rastlamış ya da hikayelerini onları tanıyanlardan dinlemişsinizdir.
Bu olay çoğu kişiye mucize gibi gelir fakat el siğillerinin ve ayaklarda ki siğillerin doğal bitkisel tedavi yöntemlerinin çok hızlı sonuç verdiği ve iz bırakmadan sağlıklı bir iyileşme sağladığı bilinen bir gerçektir.

Pek çok el ayak siğillerine yakalanmış kişi bu avantajlarından dolayı doğal tedavi yöntemlerine başvurur.
Burada yanılgıya düşülen nokta ise, her bitkisel doğal tedavi yönteminin her siğili iyileştirebileceğidir. Siğilin bulunduğu bölge ve tipine göre farklı tedavi yöntemleri uygulanması gerekir.
El ayak siğillerinin doğal tedavi yöntemini seçerken mutlaka bilimsel verilere dayanılmalı ve öncelikle siğilin çeşidi tespit edilmelidir. Bu şekilde uygulanan doğal tedavinin başarılı olma ihtimali çok daha yüksektir.

El siğilleri ve ayak siğillerinin  yüzeysel tedavisinden sonra da tekrarlama riski devam etmektedir. Bu riski en aza indirmek içinse yine alabileceğimiz pek çok önlem bulunmakta ve bu önlemler yaşayış şeklimizden beslenme şeklimize kadar hayatımızı düzene sokacak ve bağışıklık sistemimizi düzenleyecek önlemlerdir.

El siğilleri ve ayak siğillerin doğal tedavilerinin ve bağışıklık sistemini güçlendiren ipuçlarının yeraldığı Siğillere Son kitabı ve hediyesi olan Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin kitaplarında en etkili denenmiş doğal tedavi yöntemleri siğil türlerine göre ayrılmış ve anlaşılır bir dille açıklanmış.
Yanlış doğal tedavilerle vakit kaybetmeden önce bu kitabı incelemenizi tavsiye ederim. Siğillere son kitabı ile ilgili detaylı bilgiyi buradaki yazımızdan öğrenebilirsiniz.
Acil şifalar dileriz.


İlgili aramalar; eldeki siğiller nasıl geçer,el siğilleri,ayak siğilleri nasıl geçer,ayak tabanı siğilleri,ayaktaki siğil,siğiller,siğillerin bitkisel tedavisi,siğil tedavisi, siğillerin tedavisi